Kommenteeri

Case-study: Eesti bobikelgu koondise lansseerimine

Kes on suhtekorralduse maailmaga kursis, teab et oleme jõudnud projektiga „Eesti bobikelgu koondise lansseerimine“ Suhtekorralduse Auhind 2014 konkursi finaali, mis toimub juba 19. märtsil. Et ka teie, head blogikülastajad, saaksite lähemalt teada, millega tegu, panime mõned mõtted kirja.

Kommunikatsiooni esimene laine: Bobikelgu koondise moodustamine

Bobikelgu projekt oli meie jaoks kõike muud kui tavapärane. Nimelt tuli meil anda panus ka sellesse, et Eesti bobikelgu meeskond üldse sündida saaks. Kui klient meie poole pöördus, siis esmane soov meeskonna komplekteerimise osas oli kaasata spordialaliite, et läbi nende jagada infot võimalusest bobimeeskonda kandideerida. Meie aga leidsime, et ka kandideerimise projekt ise on piisavalt huvitav selleks, et kaasata värbamisprotsessi partnerina meedia. Seda enam, et selliselt saime koostöös Postimehega olla esimesed, kelle kaudu sõnum välja läheb ja mitte riskida sellega, et avalikkuse ette jõuavad poolikud sõnumid. Uudis levis kulutulena ning bobimeeskonna komplekteerimise uudis oli kahtlemata 2014. aasta kuuenda mai päevauudis.

Millele mängisime:

  • Ainulaadne võimalus saada olümpiameeskonna liikmeks
  • Täiesti uudne projekt

Kommunkatsiooni teine laine: Kuidas bobimeeskonna komplekteerimine edeneb?

Et hoida projekti meedias, otsustasime teha edasi koostööd ajalehega Postimees pakkudes neile välja võimaluse teha intervjuu kahe bobimeeskonda kandideeriva noormehega. Eesmärk oli hoida avalikkust kursis projekti edusammudega ja näidata, et bobikelgu komplekteerimine tõepoolest käib. Intervjuudeks valisime kaks väga tugevat kandidaati ning antud kommunikatsioonilaine tipp oli kahtlemata äramärkimine Postimehe esiküljel.

Millele mängisime:

  • „Inimesed meie keskelt“ fenomen ja selle baasil kaasaelajate tekitamine
  • Näitame, et bobimeeskonna kandidaadid on tõsiseltvõetavad

Kommunikatsiooni kolmas laine: Eesti bobikelgu koondise lansseerimine

Antud projekti kulminatsiooniks oli vastloodud bobikelgu meeskonna avalikustamine ning esmaesitlus 19. juunil 2014. Esitluse juures pidasime kõige olulisemaks seda, et kõik noormehed, kes 16 parima sekka pääsesid, on ametlikul esitlusel kohal. See andis erinevatele meediaväljaannetele võimaluse leida just endale sobivad intervjueeritavad ja parim teemanurk. Nii said endale vajalikud intervjuud vene meedia, meelelahutusmeedia ja spordimeedia esindajad ning lisaks õhtustele uudistele ilmusid paberartiklid kõikides suuremates meediaväljaannetes.

Millele mängisime:

  • „Inimesed meie keskelt“ – 16 parimat teie ees
  • Bobiprojekt on tõsiseltvõetav (kohal olid teiste seas Neinar Seli ja Martti Raju EOK-st)
  • Visuaal – kelk, koondise riietus ja ametlik sponsorsein

Kokkuvõtvalt ütlen, et tegemist oli kahtlemata ühe põnevaima projektiga, mida A-tiim kommunikatsioonis olen teinud ja eriti positiivne antud projekti juures oli tõik, et kliendipoolne usaldus võimaldas meil läheneda projektile avatud meelega ning saime talitada nii, et kõik väga hästi õnnestuks. Nüüd ei olegi muud kui et pöidlad pihku, et Suhtekorralduse Auhind 2014 just A-tiimi tuleks!

Käesolev projekt valmis A-tiim kommunikatsiooni ja One PR koostöös.

Artikli autor on Greete Kempel - greete@atiim.ee

Lisa kommentaar

Email again: